نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین ضمن استقبال از راه اندازی «کانال مبادلات انسان دوستانه با ایران» با لحنی انتقادی نوشت: «حتی در قرون وسطی این اقلام به صورت عادی تامین می‌شد.»

به گزارش فانا، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با اشاره راه اندازی «کانال مبادلات انسان دوستانه با ایران» در صحفه توئیتر خود نوشت: « البته این خبر خوبی است.»

وی در ادامه توئیت خود توضیح می‌دهد: «اما دوباره فکر کنید. ما تامین دارو و غذا برای نیازمندان در ایران چشن می‌گیریم. برای اینکه اتفاق بیافتد به یک ترتیبات تجاری ویژه  انسان دوستانه لازم است.»

این دیپلمات روسی در پایان توئیت خود خاطر نشان کرد: «حتی در قرون وسطی این اقلام به صورت عادی تامین می‌شد.»

سفارت سوئیس در تهران از اجرایی شدن سازوکار مالی برای ارسال اقلام انسان‌دوستانه به ایران خبر داد و اعلام کرد که یک پرداخت اولیه از طریق این سازوکار مالی به‌صورت آزمایشی انجام شده و مورد تأیید قرار گرفته است.

زمزمه‌های راه‌اندازی سازوکار مالی بین ایران و سوئیس برای مبادله کالاهای بشردوستانه بیش از یک سال قبل (اواخر آذرماه 97) مطرح شده بود و در اوایل بهمن ماه سال گذشته نیز رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئیس از راه‌اندازی قریب‌الوقوع این کانال مالی خبر داده بود؛ اما طولانی شدن مذاکرات بین آمریکا و سوئیس در نهایت باعث شد راه‌اندازی این ساز مالی بیش از یک سال به تعویق بیفتد.

تحریم‌های آمریکا علیه ایران که به‌زعم مقامات واشنگتن با هدف وادار کردن ایران به پذیرش یک توافق جدید وضع شده است، فشارهای ظالمانه‌ای را به شهروندان عادی در ایران وارد آورده و دسترسی بیماران ایرانی به برخی اقلام دارویی خاص را دشوار کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *