پوست شما اولین خط دفاعی شما در برابر عفونت است. لایه های متعدد پوست انواع مختلفی از محافظت را فراهم می کند. اولین لایه که به عنوان اپیدرم شناخته می شود، سپر سیستم ایمنی بدن شما است که از بدن شما در برابر هجوم باکتری های عفونی، ویروس ها، مخمرها، انگل ها و قارچ های اطراف محافظت می کند. لایه دوم پوست، درم، از سطح پوست شما حمایت می کند، مواد مغذی آن را تامین می کند و آن را سفت تر می کند. سومین و آخرین لایه پوست ناحیه زیر جلدی است. این لایه ای از چربی است که مانند ضربه گیر عمل می کند، دمای شما را ثابت نگه می دارد و انرژی را ذخیره می کند. تمام لایه های پوست شما با هم کار می کنند تا از عفونت های پوستی جلوگیری کنند.

چگونه پوست شما عفونی می شود؟

یک برش کوچک تمام چیزی است که برای ورود میکروارگانیسم مهاجم به پوست شما لازم است. اغلب به این صورت است که عفونت پوست آغاز می شود . گاهی اوقات بریدگی آنقدر کوچک نیست، مثل بعد از عمل جراحی و در هر صورت، زمانی که پوست شما به نحوی بریده و باز شود ، در برابر عفونت آسیب پذیرتر خواهد شد .

عفونت ها معمولاً از یکی از سه علت اصلی ایجاد می شوند: باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها. مخمرها و انگل ها نیز می توانند آنها را ایجاد کنند اما بسیاری از آنها روی سطح پوست شما بی ضرر هستند و به ویژه باکتری ها که تقریبا در تمام سطح پوست انسان بطور فراوانی وجود دارند . اما هنگامی که آنها از طریق باز شدن پوست وارد می شوند باعث شروع یک عفونت پوستی خواهند شد .
گاهی اوقات یک مهاجم میکروارگانیسمی در بدن دست برتر ی را به دست می‌آورد و عفونت گسترش پیدا میکند چرا که سیستم ایمنی بدن انسان ضعیف است و یا به اشتباه تشخیص میدهد و به چیزهای اشتباه حمله می کند . لذا علل عفونت های پوستی می تواند خیلی پیچیده باشد.

MRSA (استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی سیلین) نوعی عفونت استاف است که در برابر آنتی بیوتیک های معمولی مقاومت می کند. این باکتری‌ها ژنی به نام mecA ایجاد کرده‌اند که از اتصال آنتی‌بیوتیک‌های استاندارد مانند پنی‌سیلین و سایر آنتی‌بیوتیک‌ها به باکتری جلوگیری می‌کند. MRSA مضرتر از سایر عفونت های استاف نیست، جز اینکه به راحتی قابل درمان نیست. بیشتر عفونت‌های باکتریایی MRSA در بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان اتفاق می‌افتد، جایی که بیماران بیمار و سالخورده به ویژه در برابر عفونت آسیب‌پذیر هستند. گاهی اوقات می توان این عفونت ها را در سالن های تاتو، مدارس و پادگان های نظامی نیز پیدا کرد

آدرس داروهای درمان عفونت MRSA

https://www.rxlist.com/search/rxl/mrsa%20infection

دکتر محتشمی 1400/12/08

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.